Email : zahrady@zahrady-e.cz Telefon : 603 195 476 Adresa : Údrnice 21, 507 23 Údrnice
Údržba

Zakládání a údržba zeleně

Bezúdržbová zahrada

Bylo by to krásné :) Protože je ale zeleň "živá", tak to bez její údržby není možné. Každá rostlina vyžaduje určitou péči. Někdy je potřeba jen vyplevat, jindy zase u stromů a keřů provést řez výchovný, zdravotní nebo zmlazovací nebo jen doplnit hnojivo pro lepší růst, či posekat trávník. I v tomto směru se na nás můžete spolehnout a my vám rádi poradíme nebo převezmeme tento úkol za vás a budeme se o vaši zahradu pravidelně starat. Nabízíme také údržbu firemních areálů, okolí škol…

Údržba zahrady svépomocí

Jestliže se chcete o zahradu postarat sami, ale nevíte jak na to, tak mi napište nebo zavolejte, ráda vám poradím:)

Péče o trávník

Aby váš trávník zůstal zelený a dobře vypadal, je velice důležité mu poskytnout odpovídající péči. Nejprve je důležité se rozhodnout, k jakému účelu bude trávník využíván a jaký vzhled trávníku vyžadujete. Jestli má být precizně nebo částečně posečený, plně užitkový, reprezentační... K tomu, aby byl trávník opravdu kvalitní, je třeba ho sekat několikrát do týdne. Protože je to časově velmi náročné, je vhodné zvážit pořízení robotické sekačky, která seká trávu za vás tolik dní v týdnu, kolik je potřeba. Takový trávník také vyžaduje pravidelnou závlahu, o kterou se vám postará automatický závlahový systém.

Údržba

Závlahové systémy Rain Bird, Gardena

S automatickou závlahou může být zalévání velmi snadné

Automatické profesionální závlahové systémy od renomované značky RAIN BIRD nebo GARDENA nabízí ten pravý zavlažovací systém s možností různého využití: zavlažování trávníků a přesné zalévání květinových záhonů, živých plotů a truhlíků na vašem balkóně a na verandě – to vše provede automaticky, kdykoli budete potřebovat.

Automatická závlaha je cesta k perfektnímu trávníku

Systémy RAIN BIRD a GARDENA Sprinklersystem je kompletní sortiment výsuvných zavlažovačů, komponentů a startovacích sad. Systém je ideálním řešením pro ty, kteří nemají čas na ruční zavlažováni nebo si pouze chtějí užít více volného času. Jedná se o nenápadné výsuvné zavlažovače umístěné pod zemí, které zajistí po vysunutí účinné a rovnoměrné zavlažení vašeho trávníku. Po skončení práce se zasunou zpět pod zem.

Výhody automatického zavlažování

Pro úsporu vody připojte čidlo půdní vlhkosti nebo deště k řízení zavlažování, aby se zamezilo automatickému zavlažování, když je půda dostatečně vlhká, a přerušilo zavlažování, když začne pršet. Šetří vodu a zavlažuje zahradu, pouze když je potřeba.